Search

Projekty

Projekty realizowane w ramach programu eTwinning:

 

1. “The patron of my school

Partnerstwo naszej szkoły w programie eTwinning zostało zarejestrowane w listopadzie 2008 r. Projekt „Nasz patron” zatwierdzony przez Narodowe Biuro eTwinning przybliżał uczniom z Europy postaci Hansa Christiana Andersena i jego twórczość oraz prezentował codzienne życie naszej szkoły.

Naszymi partnerami były:

  • Liviu Rebreanu School, Mioveni - RUMUNIA
  • Nantymoel Primary School, Bridgend WIELKA BRYTANIA
  • ZŠ s MŠ Rabča, Rabča - SŁOWACJA
  • Grundschule Oberbiel, Solms - NIEMCY
  • Scoala Cu Clasele I-VIII NR.25 EMIL CIORAN, Sibiu - RUMUNIA

W ramach pracy nad projektem przygotowaliśmy kartki świąteczne, prezentacje o Radomiu (staraliśmy się przedstawić w niej ciekawe obiekty i miejsca, które zainteresują naszych partnerów). Kolejnym zadaniem było przygotowanie prezentacji o naszej szkole, jej patronie i uczniach.  Pokazaliśmy nie tylko budynek czy osobę patrona, ale także codzienne życie uczniów, sale lekcyjne, koła zainteresowań, konkursy itp. Natomiast nasi uczniowie poznali sylwetki patronów ze szkół partnerskich. Przeprowadziliśmy również Andersenadę, czyli turniej literacko-sportowy dla klas IV. Na zakończenie projektu zaprezentowaliśmy przedstawienie na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”.

2. ”Let’s Become Friends”

Przy realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Grecji, Niemiec, Turcji, Czech, Bułgarii, Rumuni i Litwy.

Celem projektu jest budowanie przyjacielskich relacji między uczniami naszej szkoły i rówieśnikami z innych krajów. Uczniowie w twórczy sposób zaprezentowali siebie poprzez autocharakterystykę, karykaturę. Stworzyli kącik e-Przyjaciół, gdzie przedstawiali swoich przyjaciół z państw partnerskich. Napisali dziennik „Co ciekawego mnie dziś spotkało?” oraz zaprezentowali swoje hobby. Efektem końcowym była gazetka „Wśród Przyjaciół”.

3.”Who tells a story

Przy realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Malty, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Turcji, Czech i Litwy.

W ramach projektu uczniowie ze szkół partnerskich tworzyli jedną książkę opowiadającą o przygodach Erosi, które zwiedza różne państwa.

4. „Eurosia's travels”

Przy realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Turcji, Czech, Rumuni i Litwy.

W ramach projektu uczniowie ze szkół partnerskich tworzyli jedną książkę opowiadającą o przygodach Erosi, które zwiedza różne państwa.

5. “Teddy Bears are looking for friends”

W ramach międzynarodowego projektu eTwinning „uczniowie z naszej szkole przygotowali pluszowe misie dla swoich kolegów i koleżanek ze współpracujących z nami szkół z Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Bułgarii, Rumuni, Czech, Węgier. Każdego z nich ozdobili akcentami w biało-czerwonych barwach. Do zabawek dołączyli książeczkę o podróżach naszego pluszowego misia – Radomisia i poszukiwaniu przez niego przyjaciół, flagę Polski,  pocztówki Radomia, toruńskie pierniki i biało-czerwoną piłkę.Szkoły partnerskie również przysłały do nas swoje misie, które zostały zaprezentowane podczas apelu i na festynie rodzinnym.

6.Big city... small town... let’s make a photoalbum”

Przy realizacji projektu  nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Hiszpanii, Włoch, Grecji, Turcji, Rumuni i Litwy.

Celem projektu było przedstawienie miast i miasteczek, w których znajdują się współpracujące ze sobą szkoły. Uczniowie przygotowywali symbole współpracy międzynarodowej i symbole swojego miasta. Robili zdjęcia najciekawszych miejsc w Radomiu w różnych porach roku. Uwieńczeniem było wykonanie albumu o swoim mieście.

7.Let’s sing and share ou traditional Christmas songs”

Przy realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Rumuni i Polski.

Projekt zakładał poznanie piosenek świątecznych z różnych państw. Uczniowie na kole eTwinning przygotowali śpiewnik kolęd i piosenek świątecznych w formie prezentacji multimedialnej. Został również nagrany film, na którym mogliśmy usłyszeć śpiewające dzieci. Gotowe nagrania zostały zamieszczone na stronie Twinspace. Tam też znalazły się nagrania i śpiewniki naszych partnerów.

8. Christmas cards and greetings Exchange”

Przy realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Grecji, Turcji, Bułgarii, Rumuni i Litwy.

W ramach pracy nad projektem uczniowie z naszej szkoły i szkół partnerskich przygotowali piękne kartki świąteczne. Każda z nich zawierała życzenia świąteczne i noworoczne.

9. Easter eggs

Przy realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Hiszpanii, Włoch, Grecji, Turcji, Bułgarii, Rumunii, Polski.

W ramach pracy nad projektem uczniowie z naszej szkoły i szkół partnerskich przygotowali piękne kartki wielkanocne. Każda z nich zawierała życzenia świąteczne.

 

Additional information