Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego
Rekrutacja do klasy pierwszej
24.02.13 Dlaczego wybrać naszą szkołę?

Szanowni Rodzice,

Nasza Szkoła jest miejscem, które zapewni Państwa dziecku właściwy poziom nauczania oraz możliwość rozwijania zainteresowań, w miłej, bezpiecznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej i odpowiedzialnej kadry pedagogicznej.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 to  placówka, z blisko 60 - letnią tradycją, położona w bezpiecznym otoczeniu, z dala od ruchliwych ulic otoczona terenami zielonymi.

•  Ideą, przyświecającą pracy szkoły jest to, aby każdy uczeń miał możliwość realizacji planów, marzeń i ambicji na miarę swoich możliwości. Wspieramy kreatywność oraz twórcze myślenie.
  • Zapewniamy opiekę logopedy, psychologa, pedagoga, pedagoga specjalnego i pielęgniarki.
  • Uczestniczymy w ogólnopolskich akcjach wspierających rozwój emocjonalny uczniów.

Baza dydaktyczna szkoły

• Jest nowocześnie wyposażona i dostosowana do wymogów szkoły XXI w, do której należą:
  • Laboratorium Przyszłości w tym „Empiriusz”-wirtualne laboratorium
  • Centrum multimedialne w bibliotece szkolnej
  • Bogate księgozbiory, audiobooki i programy do nauczania różnych przedmiotów
  • Sale lekcyjne wyposażone w sprzęt multimedialny i pracownie komputerowe
  • Pełnowymiarowa hala sportowa,  sala gimnastyczna
  • Wielofunkcyjne boisko sportowe

Szkoła życzliwa uczniom:

• Jesteśmy szkołą bez przemocy, a przyjazne relacje między uczniami i nauczycielami dopełniają nasz wizerunek.
  • Świetlica działa w godzinach 6.30 – 17.00.
  • Smaczne obiady podawane są w stołówce szkolnej

Kadra pedagogiczna jest:

• Przyjazna uczniom.
  • Świetnie przygotowana merytorycznie.
  • Kreatywna, nowatorska.
  • Stale doskonaląca swe umiejętności.

W codziennej pracy wychowawczo-dydaktycznej pragniemy dbać o:

• Rozwijanie dziecięcej kreatywności w działaniu i myśleniu,
  • Różnorodną aktywność twórczą dziecka poprzez udział w zajęciach dodatkowych oraz projektach.
  • Możliwość samorealizacji i osiągania sukcesu.
  • Zindywidualizowane podejście.
  • Rozpoznawanie i wyrażanie uczuć dziecka.
  • Zachęcanie do samodzielnego rozwiązywania problemów przez dziecko.

Oto, co jeszcze zapewnimy Państwa dzieciom w dziedzinie rozwoju talentów i zainteresowań:

• Udział w projektach międzynarodowych eTwinning i Erasmus +, w tym wymiana międzynarodowa uczniów,
  • Organizację Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „I Ty możesz zostać baśniopisarzem” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Radomia.
  • Organizację Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena”.
  • Organizację Ogólnopolskiego  Konkursu dla klas III „Mały Mistrz Matematyki”.
  • Otwartość na świat poprzez realizację projektów UNICEFu.
  • Prowadzenie zajęcia z Robotyki i z programowania - kodowania.
  • Prowadzenie dodatkowych zajęć przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki.
  • Organizację imprez dla społeczności lokalnej m.in. Festyn Rodzinny.
  • Realizację  różnorodnych projektów od najmłodszych klas.
  • Aktywne uczestnictwo w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom- czytające szkoły”,” Mała książka – Wielki Człowiek”, Udział w rządowych programach, min.: „Książka naszych marzeń”
  • Uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych, organizację Dni Godności, Dni Tolerancji, Dni autyzmu, Dni Życzliwości.
  • Udział w akcjach charytatywnych.
  • Prowadzenie  licznych zajęć pozalekcyjnych: teatralnych,  plastycznych,  europejskich, przedmiotowych i profesjonalnych zajęć z rytmiki w oddziałach przedszkolnych
  • Pozalekcyjne zajęcia sportowe: karate, rolki, piłka nożna, piłka ręczna, zapasy, akrobatyka, lekkoatletyka
  • Prowadzenie  chóru uczniowskiego.
  • Prowadzenie wolontariatu.

Oferujemy wspólne wyjścia na ciekawe filmy, spektakle teatralne, koncerty i warsztaty. Bierzemy udział w imprezach miejskich.

Zadaniem szkoły jest wspieranie rodziców w pełnieniu ich funkcji opiekuńczych i wychowawczych. Rodzice naszych uczniów otrzymują pomoc specjalistyczną w postaci porad i warsztatów psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

DRODZY  RODZICE.

Przypominamy, że zbliża się termin rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej Nr2 im. H.Ch. Andersena  w Radomiu.

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie do przedszkola i złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych: od 2 kwietnia (godz. 10.00) - do 12 kwietnia 2023 roku (do godz.15.00).

Zapisy do szkoły odbywają się drogą elektroniczną przez stronę: www.oswiatawradomiu.pl.

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane: do 26 kwietnia 2024, do godz. 15.00.

potwierdzenia woli

Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji:

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ.

Do oddziału przedszkolnego w szkole obowiązują zasady naboru takie jak do klasy  pierwszej.

Informacje na temat rekrutacji do naszej szkoły można uzyskać pod numerem telefonu: 509 972 056

Rekrutacja do klasy pierwszej

DRODZY  RODZICE.

Przypominamy, że zbliża się termin rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do pierwszej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr2 im. H.Ch. Andersena  w Radomiu.

Rejestracja w systemie wniosków/zgłoszeń o przyjęcie do klasy pierwszej i złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku/zgłoszenia oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych od 29 lutego (godz. 10.00) do 8 marca (godz. 15.00).

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane: do 18 kwietnia 2024, do godz. 15.00.

potwierdzenia woli

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ.