28 maja 2024 r. odbyły się w naszej szkole Wybory Szkolne w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Młodzi Głosują – Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024”. Symulacja wyborów rozpoczęła się o godzinie 9:00 w sali 103, która została specjalnie przygotowana na tę okazję. Uczniowie mieli możliwość oddania swojego głosu na przygotowane listy wyborcze, które odzwierciedlały rzeczywiste komitety wyborcze. Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze zainteresowania i zaangażowania, co pokazuje, jak ważna dla młodzieży jest możliwość uczestnictwa w procesach demokratycznych.

Po zamknięciu lokalu wyborczego komisja uczniowska przystąpiła do liczenia głosów.

Wyniki zostały przesłane elektronicznie na platformę Centrum Edukacji Obywatelskiej. Oficjalne wyniki ogólnopolskiego projektu "Młodzi głosują" zostaną opublikowane na stronie CEO 10 czerwca 2024 r. Wyniki szkolne przedstawimy również w tym dniu w gazetce elektronicznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu tego ważnego wydarzenia. Wybory Szkolne były nie tylko edukacyjną lekcją demokracji, ale również wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

Zapraszamy do śledzenia wyników na stronie CEO.

L. Sitarz