17 maja 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu został rozstrzygnięty III Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ,,I ty możesz zostać Mistrzem Matematyki” dla klas III.

Konkurs odbył się 24 kwietnia 2024 roku o godzinie 10.00 online na platformie Quizizz i objęty był patronatem honorowym :

Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego,

Mazowieckiego Kuratora Oświaty,

Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Konkurs kierowany jest dla chętnych uczniów klas III edukacji wczesnoszkolnej, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w zdobywaniu wiadomości i umiejętności edukacji matematycznej.

Główną ideą konkursu jest wyzwalanie dziecięcej kreatywności, propagowanie matematyki wśród uczniów od najmłodszych lat.

Celem konkursu było:

• rozwiązywanie i rozstrzyganie ciekawych problemów z różnych dziedzin matematyki;

• rozwijanie zainteresowań matematycznych;

• rozwijanie wyobraźni ucznia, umiejętności twórczego i logicznego myślenia;

• wdrażanie ucznia do samodzielnej pracy i doskonalenie własnych metod uczenia się;

• zapoznanie ucznia z zastosowaniami matematyki;

• budowanie wysokiej samooceny,

• motywowanie uczniów do osiągania sukcesów i kształtowania właściwych reakcji wobec niepowodzeń;

Uczniowie musieli zmierzyć się z 15 zadaniami o podwyższonej skali trudności, wykraczającymi poza nową podstawę programową.

Wykazali się umiejętnościami logicznego i krytycznego myślenia, abstrahowania i matematycznego analizowania oraz zastosowaniem w praktyce wiadomości matematycznych.

Do konkursu przystąpiło 64 uczniów z 17 szkół m.in. z : Warszawy, Olsztyna, Jasła, Mielca, Duchnic k. Ożarowa Mazowieckiego, Radomia, Zwolenia, Klwatki, Wrzeszczowa, Makowa i Młodocina.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce – Jakub Zagdański z PSP nr 14 w Radomiu,

Mieszko Napieracz z SP nr 2 w Mielcu

II miejsce – Zuzanna Korba z PSP nr 34 w Radomiu,

Jakub Pabian z SP nr 2 z Jasła

III miejsce – Mikołaj Ślusarczyk z PSP nr 17 w Radomiu,

Tomasz Łopata z SP nr 301 w Warszawie,

Kuba Banaszkiewicz z PSP nr 3 w Radomiu,

Roksana Guz z PSP w Zwoleniu,

Dominika Sukiennik z PSP nr 17 w Radomiu,

Franciszek Bałdys z PSP nr 14 w Radomiu,

Maksymilian Potucha z PSP w Zwoleniu,

Maria Sajak z PSP nr 17 w Radomiu,

Maciej Szczapa z SP nr 25 w Olsztynie,

Filip Wachowicz z PSP nr 2 w Radomiu,

Aleksander Szram z SP nr 25 w Olsztynie.

Laureatom i uczniom wyróżnionym oraz ich Rodzicom gratulujemy!

Nauczycielom przygotowującym uczniów do zmagań konkursowych dziękujemy!

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

GRATULUJEMY

Koordynatorki konkursu: Mariola Piechurska i Renata Chlibiuk