Wizyta miała charakter szkoleniowy. Uczestnicy doskonalili umiejętności językowe pod okiem tureckich nauczycieli, brali udział w grach integracyjnych z tureckimi i estońskimi uczniami, zwiedzali szkoły i zapoznali się z tureckim systemem edukacji. Ponadto podczas szkoleń w akademii CEKDEV uczestnicy poznali różne innowacyjne platformy nauczania/uczenia się przy użyciu sztucznej inteligencji (Leonardo.ai, MagicSchool.ai, chatgp)

W celu zgłębienia tajników ich kultury i historii odbyły się wycieczki do starożytnego miasta Side, Starego Miasta w Antalyi oraz tradycyjnego tureckiego bazaru.