Kolędo polska,

zamknięta w najprostszych nutach i słowach,

królujesz w domach we święta,

by ludzi wzruszać od nowa.

Tak wiele teraz się dzieje i wokół tyle jest złego,

Kolędo, daj nam nadzieję doczekać jutra lepszego.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. 31 stycznia, już po raz kolejny, w naszej szkole odbył się Wieczór kolęd i pastorałek. Ze staropolskim zwyczajem wieczór ten rozpoczął  gospodarz  Pan Marek Sternalski- dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu.

Koncert rozpoczął duet z kl.4b: OLIWIA KUPIDURA – skrzypce i JULIAN STAŃCZYK – cymbałki.

Nasi najmłodsi przyjaciele: grupa ZERÓWECZKA wykonała wraz z rodzicami pastorałkę: „Gore gwiazda Jezusowi”.

Schola z parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus zaśpiewa kołysankę  „Śpij Jezu”.

Szczególnych wzruszeń dostarczyła nam pani Izabela Figarska pastorałką „Noel”.

Kolędowali z nami  również klasy 1-3, kl.4a oraz chór szkolny.

Duże brawa dla wszystkich uczestników.

Koncert prowadzili: Amelia Borowska, Weronika Zarębska i Mikołaj Gałązka.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim. Do siego roku.