Wizyta Gości z Europy

16 i 17 października w ramach europejskiego programu ,,Comenius. Uczenie się przez całe życie” w naszej szkole przebywała 22-osobowa delegacja nauczycieli z Cypru, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Portugalii, Rumunii, Turcji i Wielkiej Brytanii. Była to pierwsza, robocza wizyta związana z realizacją projektu ,,Dawno, dawno temu….”, którego tematem są baśnie i legendy krajów partnerskich. Goście zwiedzili szkołę, prowadzili zajęcia, wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po południu w Muzeum Wsi Radomskiej uczestniczyli w lekcji muzealnej - piekli chleb i robili masło.

W kolejnym dniu wizyty na spotkaniu z uczniami i nauczycielami goście z Europy zaprezentowali swoje szkoły, uczniowie zadawali pytania. Wiele radości sprawił przygotowany specjalnie dla gości program artystyczny „Dla każdego coś miłego” składający się z piosenek, wiersza, tańców, żartu scenicznego oraz pokazu umiejętności piłkarskich. Ostatnim punktem programu tego dnia był spacer z przewodnikiem po naszym mieście. Pobyt w Polsce zakończył się zwiedzaniem Krakowa i Wieliczki.

W przygotowanie wizyty partnerskiej zaangażowali się nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale także rodzice. Dziękujemy za zaangażowanie!