Dnia 24 maja 2024 r.  w słoneczne popołudnie na terenie naszej szkoły odbył się „Festyn Rodzinny”. To cykliczna impreza, która łączy szkołę ze środowiskiem lokalnym. Bogaty program festynu sprawił, że boisko szkolne wypełniło się całymi rodzinami i sympatykami szkoły.
  Na gości festynu czekało dużo atrakcji w postaci: warsztatów szydełkowania, modelowania balonów, malowania twarzy i wodnych tatuaży. Sprzedaż gadżetów sportowych, konkursy zgaduj – zgadula, zmagania sportowe rodziców i dzieci przyciągnęły dużą rzeszę uczestników.
  Bardzo podobały się pokazy zapaśnicze UKS Reszka. Wiele osób skorzystało też z kącika ciekawej książki oraz akcji bookcrossingu. Na scenie festynowej odbyły się pokazy teatralno – taneczne dzieci z klas 0-4 i wychowanków Domu Kultury „Borki” oraz solowy występ gitarowy jednego z uczniów klasy 7B.
  Szkolna kawiarenka częstowała domowymi ciastami oraz lemoniadą. Były wata cukrowa, lody, popcorn. Najmłodsi zjeżdżali na dmuchanym zamku.
  Przyjazd motocykla policyjnego i samochodu był niespodzianką, szczególnie wjazd na teren szkoły na sygnałach dźwiękowych. Każdy mógł obejrzeć z bliska sprzęt policyjny, wsiąść, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe, zadawać pytania na tematy pracy policyjnej i wyposażenia.
  W trakcie festynu członkowie Rady Rodziców przy PSP 2 rozdawali cegiełki
z przeznaczeniem na organizację jubileuszu 60 – lecia szkoły, które będziemy obchodzić w październiku 2024 r.
  Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu. Mamom, babciom, ciociom za pyszne wypieki i oczywiście Wam, gościom, za przybycie
i wspólną zabawę.
 Do zobaczenia na kolejnym festynie.

Organizator : Hanna Walczak