W dniu 22 maja 2024 roku uczniowie klas szóstych i siódmych mieli okazję wziąć udział w szkolnym konkursie historycznym "Z Matejką przez polskie dzieje". Wydarzenie miało formę quizu, w którym zespoły uczniów rywalizowały, odpowiadając na pytania związane z dziełami Jana Matejki.

Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale i spostrzegawczością, rozpoznając postacie z "Pocztu królów i książąt polskich" oraz szczegółowo opisując historyczne wydarzenia uwiecznione na obrazach. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali imponującą wiedzę i zaangażowanie.

Triumfatorami konkursu zostali Bartłomiej Czerwiński i Michał Dzieślewski z klasy 6A, którzy zdobyli pierwsze miejsce dzięki swojej doskonałej znajomości tematu i błyskotliwym odpowiedziom. Na zaszczytnym drugim miejscu znaleźli się Mikołaj Gałązka i Przemysław Szczepaniak z klasy 6B. Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 6B: Tatiana Ivasishena i Maja Kubiak. Wyróżnienie w konkursie otrzymały uczennice klasy 6C Maja Holewińska i Blanka Walerczak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Lidia Sitarz i Robert Kaca