8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.  Święto zainicjowane zostało w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tydzień Biblioteki trwa od 8 do 15 maja. Z tej okazji w naszej szkole odbędą się następujące konkursy i akcje czytelnicze:

1.  Ogólnopolskie Wybory Książek

W bibliotekach w całej Polsce odbędą się wybory, podczas których uczniowie wybiorą ulubione książki.

W szkolnej bibliotece czeka kolorowe pudełko, do którego uczniowie mogą wrzucić tytuł i autora ulubionej książki. Głosowanie trwa od 8 do 24 maja. Po zakończeniu wyborów podsumujemy wyniki z całej Polski. W ten sposób wspólnie zorganizujemy największe badania czytelnicze w Polsce.

Zachęcamy do udziału!

2.  Jak książki budują mosty? – konkurs

Zapraszamy uczniów klas 2 - 8 do wykonania zadania, które polega na udzieleniu kreatywnej odpowiedzi na pytanie: Jak książki budują mosty?

w wybranej formie:

- tekst - do 2800 znaków

- wideo – do 60 sekund

- zdjęcie – do 6 MB

Termin wykonania prac do 17 maja.

Zapraszamy do udziału!