W dniu 31 stycznia 2024 roku został zorganizowany dzień integracji pod hasłem „AKCJA-INTEGRACJA”, czyli wspólne gry i zabawy oraz prezentacja państw, kultury, języka i zwyczajów Polski i Ukrainy.

W działania Samorządu Uczniowskiego i Klubu Szkół UNICEF włączyła się cała społeczność szkolna. Uczennice klas szóstych przeczytały w języku polskim i ukraińskim książkę „Kaktus dobry pies” uczniom klas pierwszych i drugich.

Na wspólnym spotkaniu uczniów klas starszych została przedstawiona prezentacja na temat Ukrainy, jej kultury i obyczajów. Następnie wszyscy uczestnicy rozwiązywali quiz wiedzy. Kolejnym działaniem było przygotowanie plakatów przedstawiających charakterystyczne cechy Polski i Ukrainy. Uczniowie układali puzzle online – mapy Europy oraz rywalizowali ze sobą w zawodach sportowych.

Podczas spotkania uczniowie pokazali, że można się wspólnie uczyć, bawić i rywalizować ze sobą i mieć z tego powodu wiele radości i satysfakcji. Działanie  Akcja – Integracja było doskonałą okazją nie tylko do lepszego poznania Polski i Ukrainy, ale także do zacieśniania więzi między uczniami naszej szkoły  i świetnej zabawy.