W dniu 31 marca  2023r. w  Publicznej Szkole Podstawowej Nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu odbyła się  VII  edycja Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania na etapie regionalnym szkół podstawowych.

Organizatorami konkursu były:

-Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu,

-Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu.

Wzięli w nim udział zwycięzcy eliminacji szkolnych.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

Jury przesłuchało 64 zwycięzców eliminacji szkolnych z 19 szkół podstawowych z powiatu radomskiego w kategoriach:

klasy I – II  - 17

klasy III – IV  -17

klasy V–VI- 15

klas VII-VIII- 15

Uczniowie zaprezentowali wybrany przez siebie fragment prozy z kanonu literatury pięknej.

Ocenie podlegały: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja tekstu, ogólne wrażenie artystyczne, dyscyplina czasowa (do 3 minut).

Gratulujemy uczennicom naszej szkoły, które zostały wyróżnione przez jury: Aleksandrze Kępce z kl.1b, Nadii Masiarz z kl.5b i Jagodzie Lipińskiej z kl.7a. Koncert Laureatów, podczas którego zostaną wręczone nagrody i dyplomy Mistrzom, Wicemistrzom oraz wyróżnienia odbędzie się 20 kwietnia 2023r. o godzinie 13.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu, ul. T. Kościuszki 5a.

Nauczyciele bibliotekarz