Z przyjemnością informujemy, że III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zaczarowany Świat Baśni Hansa Christiana Andersena" został rozstrzygnięty!

Ideą konkursu było upamiętnienie twórczości patrona, a głównym celem rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci, poszukiwanie twórczych rozwiązań, wyrażenie poprzez środki plastyczne specyficznej atmosfery baśni H.Ch. Andersena.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Wydział Sztuki UTH w Radomiu, Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu  i MCSW Elektrownia w Radomiu.

Otrzymaliśmy 903 prace z całej Polski! Dnia 29.03.2023r. odbyło się posiedzenie Jury w składzie:
- dr Katarzyna Pietrzak  Wydział Sztuki UTH w Radomiu,
- Ilona Pulnar-Duszyk  Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu,
- Michał Grabowski MCSW Elektrownia  w Radomiu

Jury biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów wyłoniło 159 prac do wystawy pokonkursowej. Przyznano I, II, III miejsce i  wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria wiekowa 7 - 10 lat

I miejsce Jan Żuk lat 8,
Pałac Młodzieży w Warszawie, woj. mazowieckie

II miejsce Nadia Góral lat 7
Tucholski Ośrodek Kultury w Tucholi, woj. kujawsko-pomorskie

III miejsce Zuzanna Kolos lat 9,
Szkoła Podstawowa im. Obrońców Pomorza Gdańskiego w Miłobądzu, woj. pomorskie

Wyróżnienia:

Magdalena Przybyło lat 10,
Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku woj. mazowieckie

Hanna Pustelak lat 8,
Rzeszowski Dom Kultury filia Zalesie, woj. podkarpackie

Hanna Sałek lat 10,
Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, woj. lubelskie

Kategoria wiekowa 11-15 lat

I miejsce Lena Demska lat 14,
Szkoła Podstawowa im. Obrońców Pomorza Gdańskiego w Miłobądzu, woj. pomorskie

II miejsce Sylwia Welc lat 14,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzezinach, woj. mazowieckie

III miejsce Fabian Gawrysiak lat 11,
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach, woj. zachodniopomorskie

Joanna Ajdukiewicz lat 13,
Szkoła Podstawowa nr 9 w Gliwicach, woj. śląskie

Hanna Jung lat 12,
Świetlica Środowiskowa w Chełmie, woj. lubelskie

Leonia Szczepanowska- Lay lat 14,
Pałac Młodzieży w Warszawie woj. mazowieckie

Nagrody rzeczowe i dyplomy dla Laureatów i autorów prac wyróżnionych oraz dyplomy dla  nauczycieli prowadzących zostaną przesłane pocztą na adres placówki wskazany
w metryczce do końca maja 2023 roku.

Dyplomy dla autorów prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej i ich nauczycieli prowadzących zostaną wysłane drogą elektroniczną na adres placówki wskazany
w metryczce do końca maja 2023 roku.

Wystawa pokonkursowa (159 prac zakwalifikowanych przez Jury) zostanie zamieszczona na stronie internetowej organizatora do 17 kwietnia 2023 roku.

Wszystkim Uczestnikom składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w konkursie!

Ilona Górniewska,  Ewa Gut