Dnia 9 maja 2024 roku uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły dokonali wyboru zwycięzców konkursu "Unia Europejska - to lubię". Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-V miał na celu budowanie zainteresowania krajami Unii Europejskiej, inspirację do aktywności twórczej oraz rozwój zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać jeden kraj UE i przedstawić jeden najbardziej charakterystyczny element, który ich zdaniem najlepiej symbolizuje ten kraj.

Głosujący uczniowie wybrali prace, które ich zdaniem najlepiej oddają bogactwo kulturowe oraz charakterystyczne cechy poszczególnych krajów Unii Europejskiej.

Wyniki głosowania:

· I miejsce – Iwo Żak klasa 4b

· II miejsce – Adam Wójcik klasa 4b

· III miejsce – Dominik Poński klasa 5b

Serdecznie gratulujemy laureatom! Wasze prace są nie tylko wyrazem kreatywności, ale także wspaniałą promocją różnorodności i piękna Europy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach promujących wiedzę o Unii Europejskiej.

Gratulujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział.

Lidia Sitarz

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.  Święto zainicjowane zostało w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tydzień Biblioteki trwa od 8 do 15 maja. Z tej okazji w naszej szkole odbędą się następujące konkursy i akcje czytelnicze:

1.  Ogólnopolskie Wybory Książek

W bibliotekach w całej Polsce odbędą się wybory, podczas których uczniowie wybiorą ulubione książki.

W szkolnej bibliotece czeka kolorowe pudełko, do którego uczniowie mogą wrzucić tytuł i autora ulubionej książki. Głosowanie trwa od 8 do 24 maja. Po zakończeniu wyborów podsumujemy wyniki z całej Polski. W ten sposób wspólnie zorganizujemy największe badania czytelnicze w Polsce.

Zachęcamy do udziału!

2.  Jak książki budują mosty? – konkurs

Zapraszamy uczniów klas 2 - 8 do wykonania zadania, które polega na udzieleniu kreatywnej odpowiedzi na pytanie: Jak książki budują mosty?

w wybranej formie:

- tekst - do 2800 znaków

- wideo – do 60 sekund

- zdjęcie – do 6 MB

Termin wykonania prac do 17 maja.

Zapraszamy do udziału!

Otwarta środa 8 maja godz. 17.00

Dyżury nauczycieli:

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Sala nr 3 - wychowawcy klas 3a, 3b

Sala nr 4 -   wychowawcy klas 1b,  2a

Sala nr 5 - wychowawca klasy 1c, 2b

Sala nr 6 - wychowawcy klas    1a, 2c

Klasy 4 - 8

Bałękowska Anna - 110

Bąbolewski Piotr - 7

Chęć Dariusz - 110

Chlibiuk Renata - 107

Figura Monika - 105

Janas Agnieszka - 109

Janikowska Renata - 106

Jaroszek Artur - 1

Jędryszek Edyta - Gabinet pedag. i psych.

Kaca Robert - 103

Ks. Konrad Resiak - Pokój nauczycielski

Kosmala Katarzyna - 109

Kościowska Alicja - 108

Linowska - Wasik Małgorzata - Pokój nauczycielski

Łyczak Katarzyna - 109

Mąkosa Anna - 109

Młynarska Józefina - 101

Papaj Dorota - Gabinet pedag. i psych.

Pietralski Kamil - Pokój nauczycieli w-f

Sitarz Lidia - 103

Skoczek Izabella - Gabinet pedag. i psych.

Sowa - Dąbkowska Sława - 104

Szczepanek Andrzej - 101

Ks. Szeląg Michał - Pokój nauczycielski

Szymczak Tomasz - Pokój nauczycieli w-f

Tokarska Renata - Pokój nauczycielski

Walczak Hanna – 104

Wątorska Aneta - Pokój nauczycieli w-f

Weychan Irmina – 102

Wilczyńska Eliza - 7

26 kwietnia odbyła się akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia w Polsce Konstytucji 3 Maja. Występ przygotowała klasa 4a pod kierunkiem p. Sławy Sowy-Dąbkowskiej i kl.0 pod opieką p. Doroty Krupińskiej. Uczniowie przypomnieli historyczne wydarzenia oraz przedstawili symbole narodowe. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Artyści pokazali jak zmienił się świat i ludzie od 1791 roku.

Wiwat maj, trzeci maj!

Życzymy udanego weekendu majowego!

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”.

Z tej okazji w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie „Starsi młodszym, czyli czytanie na dywanie”, podczas którego uczennice kl. 8a Natalia Bąk i Jagoda Lipińska czytały książkę R. Dahl „Charlie i fabryka czekolady”.

Tego dnia w Bibliotece Pedagogicznej odbył się finałowy Koncert Laureatów Konkursu Pięknego Czytania, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły wyróżnieni w II etapie tego konkursu: Mikołaj Stanisławek kl. 2b i Natalia Kępka z kl. 7b.

W tym dniu w PSP nr 14 w Radomiu odbył się finał Konkursu Czytelniczego „Radomscy Tropiciele Książek”, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Anna Janiszewska kl. 5b, Hanna Masiarz kl.2a i Wiktoria Lupa kl. 3a.