Dnia 9 maja 2024 roku uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły dokonali wyboru zwycięzców konkursu "Unia Europejska - to lubię". Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-V miał na celu budowanie zainteresowania krajami Unii Europejskiej, inspirację do aktywności twórczej oraz rozwój zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać jeden kraj UE i przedstawić jeden najbardziej charakterystyczny element, który ich zdaniem najlepiej symbolizuje ten kraj.

Głosujący uczniowie wybrali prace, które ich zdaniem najlepiej oddają bogactwo kulturowe oraz charakterystyczne cechy poszczególnych krajów Unii Europejskiej.

Wyniki głosowania:

· I miejsce – Iwo Żak klasa 4b

· II miejsce – Adam Wójcik klasa 4b

· III miejsce – Dominik Poński klasa 5b

Serdecznie gratulujemy laureatom! Wasze prace są nie tylko wyrazem kreatywności, ale także wspaniałą promocją różnorodności i piękna Europy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach promujących wiedzę o Unii Europejskiej.

Gratulujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział.

Lidia Sitarz, J. Młynarska, R. Kaca