Z wielką przyjemnością przedstawiamy szkolnych mistrzów ortografii. Przez 9 miesięcy uczyli się pisowni trudnych i bardzo trudnych wyrazów z różnych dziedzin wiedzy. 16 czerwca 2026 roku 20 uczestników z klas 4-8 przystąpiło do finału Ligi Ortograficznej. Zmierzyli się ze swoją pamięcią, pisząc 370 słów – nazw: kwiatów, krzewów i grzybów, dawnych strojów i ozdób, miast i wsi, pojęć matematycznych, urzędów i szlacheckich tytułów, cechów rzemieślniczych, atrybutów władzy, najeżonych literami: u, ó, rz, ż, h, ch.

1.       1 miejsce ex aequo

Gabriela Matyga z klasy 4 b - 0 błędów
Kacper Lipiec z klasy 5 a - 0 błędów

2.      2 miejsce 

Aleksandra Kępka z klasy 4 b – 0,5 błędu

3.      3 miejsce 

Maciej Pacek z klasy 5 a – 1  błąd

Pozostali finaliści:
Jessica Babula z klasy 5 b

Lena Amroży z klasy 7 a

Alicja Grzyb z klasy 5 a

Maja Holewińska z klasy 8 c

Bartosz Janas  klasy 6 a

Mikołaj Jurczak z klasy 4 a

Jakub Kaleta z klasy 4 a

Mikołaj Kosmala z klasy 6 a

Emilia Kowalik z klasy 7 b

Antoni Niedziałek z klasy 4 a

Dominika  Nowak z klasy 6 a

Joanna Nowak z klasy 6 a

Mikołaj Stanisławek z klasy 4 b

Lily Ślaza z klasy 6 a

Amelia Szymańska z klasy 4 c

Oskar Wołczyński z klasy 6 a

Gratulujemy wszystkimJ  Zapraszamy do udziału w konkursie w nowym roku szkolnymJ

      Monika Figura, Renata Janikowska

Fundatorzy nagród:

KINO  HELIOS 

LODY  NATURALNE  BORKI  RADOM  ANNA  SITO

MAZOWIECKIE CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ  ELEKTROWNIA

STARBUCKS

SWEET  FACTORY  STORY