26 kwietnia odbyła się akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia w Polsce Konstytucji 3 Maja. Występ przygotowała klasa 4a pod kierunkiem p. Sławy Sowy-Dąbkowskiej i kl.0 pod opieką p. Doroty Krupińskiej. Uczniowie przypomnieli historyczne wydarzenia oraz przedstawili symbole narodowe. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Artyści pokazali jak zmienił się świat i ludzie od 1791 roku.

Wiwat maj, trzeci maj!

Życzymy udanego weekendu majowego!

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”.

Z tej okazji w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie „Starsi młodszym, czyli czytanie na dywanie”, podczas którego uczennice kl. 8a Natalia Bąk i Jagoda Lipińska czytały książkę R. Dahl „Charlie i fabryka czekolady”.

Tego dnia w Bibliotece Pedagogicznej odbył się finałowy Koncert Laureatów Konkursu Pięknego Czytania, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły wyróżnieni w II etapie tego konkursu: Mikołaj Stanisławek kl. 2b i Natalia Kępka z kl. 7b.

W tym dniu w PSP nr 14 w Radomiu odbył się finał Konkursu Czytelniczego „Radomscy Tropiciele Książek”, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Anna Janiszewska kl. 5b, Hanna Masiarz kl.2a i Wiktoria Lupa kl. 3a.

Nauczyciele bibliotekarze

„Ale w tym właśnie jest wielkość człowieka, w pragnieniu ulepszania tego, co istnieje.”    (Alejo Carpentier)

Tymi słowami 21 marca rozpoczął się FESTIWAL TALENTÓW. Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy śpiewająco, kolorowo i z humorem. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty: gra na gitarze, skrzypcach, wiele tańców, śpiew oraz prezentacja swoich pasji.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów.

Organizatorzy: Katarzyna Kosmala i Aneta Wątorska

Dzień Patrona jest jednym z najbardziej uroczystych w kalendarzu szkolnym. To święto całej społeczności, dla której Hans Christian Andersen jest niedoścignionym wzorem pisarza i człowieka. Spośród wielu twórców wyróżnia się autentyczną skromnością i odwagą myślenia, połączeniem dobra i siły charakteru. Podczas obchodów Święta Patrona rozstrzygnięto  XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod hasłem: „I Ty możesz zostać baśniopisarzem”.  Jak co roku uczniowie naszej szkoły przydzielają specjalną nagrodę: Nagrodę Jury Dziecięcego, którą otrzymała Julia Kurek ze Szkoły Podstawowej w Łysomicach, województwo  kujawsko - pomorskie.

Od czterech lat w naszej szkole organizowany jest również Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zaczarowany Świat Baśni Hansa Christiana Andersena”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica naszej szkoły Oliwia Berny z kl.3b.

Czy marzenia się spełniają? Odpowiedzi  na to pytanie  udzielili nam bohaterowie baśni Hansa Christiana Andersena. Szkolny teatrzyk Bajkoludki przedstawił wygraną baśń  SPACER Z ANDERSENEM pod kierunkiem pani Anny Dolegi i pani Marioli Piechurskiej.

Bujnej fantazji daliśmy  się ponieść w wykonaniu dramy przez kl.1b i piosenki Calineczka przez Zeróweczkę oraz niezwykłemu tańcu, który pokazały uczennice kl.4a.

Baśń „Calineczka” należy do najpiękniejszych baśni Pana Andersena. Jest to opowieść o dążeniu do wolności i piękna, o ukochaniu świata przyrody, słońca, ciepła, kwiatów i ptaków, a także o tęsknocie za tym, co piękne, ciepłe i jasne, delikatne i kruche, niepowtarzalne i dalekie. Calineczka rozpoczęła nowe szczęśliwe życie. Zamieszkała wśród kwiatów, które tak lubiła. Baśń uczy nas, że jeżeli udzielimy komuś pomocy, na pewno ktoś nam się odwzajemni, gdy my będziemy tej pomocy potrzebować.

Podczas uroczystości można było  obejrzeć wystawę plastyczną poświęconą twórczości Hansa Christiana Andersena. Koniec naszych obchodów zakończył barwny korowód ulicami naszego osiedla, który prowadził Hans Christian Andersen.

12 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu odbyły się przesłuchania VIII Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, dbałość o  kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.  Jury przesłuchało 69 zwycięzców eliminacji szkolnych z 21 szkół podstawowych z powiatu radomskiego. Uczniów naszej szkoły: Mikołaj Stanisławek z  2b i Natalia Kępka z 7b otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!