Czyste powietrze wokół nas

W naszej szkole, w roku szkolnym 2012/2013, realizowana jest V edycja Programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”, akcji towarzyszy przyjazny Dinozaur DINUŚ. Program miał na celu zminimalizowanie skutków zdrowotnych i społecznych wynikających z biernego palenia i był skierowany do dzieci z grupy 5-6 latków naszej szkoły oraz ich rodziców. W ramach realizacji tego programu wykonano wraz z naszymi wychowankami oraz Ich rodzicami wiele bardzo ciekawych ale i pouczających zadań.

Program był również  inspiracja do zorganizowania konkursu plastycznego pt. „Precz z papierosem”, w którym to przedszkolaki aktywnie uczestniczyły.  Wszystkie prace były bardzo ciekawe i estetycznie wykonane. Nasze 5 i 6 latki uczestniczyły również w wycieczce do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 3 w Radomiu, gdzie miały okazję zobaczyć z bliska jak wygląda inspirująca praca strażaków.