Święto Patrona

12 kwietnia 2013 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona. Uroczystość zgromadziła całą szkolną społeczność oraz gości z Radomskiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Edukacji Sportu Urzędu Miejskiego. Byli obecni przedstawiciele lokalnych mediów. Delegacja uczniów złożyła kwiaty przy popiersiu patrona szkoły. Po części oficjalnej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty teatralne, wokalne i taneczne. W części artystycznej obejrzeliśmy inscenizację baśni H. Ch. Andersena "Świniopas" wykonaną przez uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu "I Ty możesz zostać baśniopisarzem". Do naszej szkoły przyjechali młodzi twórcy z odległych stron Polski (m.in. z Piekar Śląskich, Bydgoszczy, Osin). Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Również uczniowie z naszej szkoły zostali nagrodzeni w licznych konkursach literackich, plastycznych i sportowych związanych z Andersenem. Prace plastyczne możemy podziwiać na wystawach w szkolnych korytarzach. Ukoronowaniem patronalnego święta szkoły był baśniowy korowód ulicami naszego osiedla, który uświetnił występ Orkiestry Dętej.