Projekty czytelnicze kl.0-6 „Podróże po literaturze”

W ramach ogólnoszkolnego projektu "Podróże po literaturze" każda klasa zrealizowała jeden projekt czytelniczy.

Uczniowie z oddziałów 0 wysłuchali przeczytanej przez nauczyciela książki "Pięciopsiaczki" W. Chotomskiej. Na podstawie wysłuchanego tekstu przygotowali inscenizację teatralną, album o psach oraz kącik czytelniczy.

Uczniowie z klas 1-3 na podstawie wybranych książek: "Detektyw Pozytywka" G. Kasdepke, "Przygody Koziołka Matołka" K. Makuszyński, "Przygody Franklina" P. Bourgeois, Baśnie Andersena realizowali zadania, których efektem m.in. są: zakładki do książek, ilustracje, kukiełki, taniec, wystawa o pisarzu.

W klasach 4-6 uczniowie pracowali na  podstawie książek "Opowiadania z Doliny Muminków" T.Jansson, "Duch starej kamienicy" A. Onichimowska, "Daleki rejs" A. Onichimowska . W ramach projektu uczniowie przygotowali: konkursy czytelnicze, komiksy, plakaty scenki dramowe, filmy. Projekt przyczynił się do popularyzacji czytelnictwa, rozwoju kreatywności, rozbudzaniu twórczej aktywności, kształtowania systemu wartości.

Nauczyciele wychowawcy, poloniści i bibliotekarze