Search

O projekcie

POWRÓT DO KORZENI: TRADYCJE I OBYCZAJE POŁĄCZĄ NAS

To  tytuł drugiego już  projektu realizowanego  przez nasza szkołę w ramach programu ,,Comenius. Uczenie się przez całe życie”. Tym razem będziemy współpracować ze szkołami z LogoCypru, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Turcji i Włoch. Zadania zapisane w projekcie wiążą się z  badaniem obyczajów poszczególnych narodów.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycielI będą gromadzić informacje o obyczajach związanych z  przyrodą, będą szukać obrazów, które je ukazują. Wybiorą się do muzeów działających na terenie miasta i województwa mazowieckiego. Poznają tradycje rzemiosła na  Mazowszu. Będą uczestniczyć w lekcjach muzealnych poświęconych, np. lepieniu naczyń z gliny, wycinankom, pieczeniu chleba. Nauczą się regionalnych,  ludowych piosenek i tańców. Swe obserwacje i wiedzę na ten temat przekażą w atrakcyjnej formie rówieśnikom z krajów partnerskich. Powstaną kalendarze, prezentacje multimedialne, płyty CD i DVD z zapisem efektów pracy uczniów.     

Najaktywniejsi w pracy nad projektem uczniowie klas szóstych wezmą udział w wizytach partnerskich. W październiku 2012 roku będziemy gościć w naszej szkole i mieście nauczycieli i uczniów z wymienionych wyżej krajów.

Przed nami wielka przygoda! Wspaniałe przyjaźnie! Piękne miejsca! Nowe umiejętności i wiedza!      


Additional information