Christmas Cards - wysyłanie kartek świątecznych

Tradycyjnie, jak co roku, wysyłamy kartki z życzeniami świątecznymi do naszych szkół partnerskich. Uczniowie wykonywali zarówno e-kartki, jak i kartki tradycyjne. Oto kilka kartek gotowych do wysłania za granicę,  wykonanych przez naszych uczniów.

Winter fashion show - pokaz mody zimowej

"Winter fashion show" to projekt, w którym uczniowie mogli zaprezentować swoje ulubione jesienne oraz zimowe stylizacje. Uczniowie ze szkół partnerskich nagrywali filmiki lub wykonywali prezentacje multimedialne, które następnie zamieszczane były na stronie projektu. Dzięki temu uczniowie mieli okazję porównać, jak ubierają się ich rówieśnicy z innych państw - okazało się, że w temacie mody mają ze sobą wiele wspólnego.

Oto filmiki oraz prezentacje przygotowane przez uczniów z naszej szkoły:

FILM 1, FILM 2

PREZENTACJA 1, PREZENTACJA 2, PREZENTACJA 3,

PREZENTACJA 4, PREZENTACJA 5, PREZENTACJA 6

Oraz filmik i kilka prezentacji wykonanych przez uczniów ze szkół z zagranicy:

FILMPREZENTACJA 1PREZENTACJA 2PREZENTACJA 3,

PREZENTACJA 4PREZENTACJA 5PREZENTACJA 6PREZENTACJA 7

Zabawy edukacyjne z klockami Lego

Jednym z kolejnych projektów eTwinning, nad którym uczniowie naszej szkoły obecnie pracują jest projekt "Zabawy edukacyjne z klockami Lego". Projekt ma na celu praktyczne uczenie się poprzez konstrukcje i zabawę klockami LEGO. Nauczyciele mogą wykorzystać klocki LEGO do zajęć edukacyjnych o charakterze matematycznym, społecznym, artystycznym, przyrodniczym czy humanistycznym. Angażując sferę poznawczą i społeczno - emocjonalną, zapewniamy dzieciom możliwości eksperymentowania, majsterkowania, konstruowania - indywidualnie oraz w zespołach.

Nasi uczniowie tworzyli m.in. wyrazy po angielsku oraz flagi krajów partnerskich szkół.

Let's become friends - Zostańmy przyjaciółmi

Kolejnym projektem eTwinning, nad którym uczniowie będą pracować przez cały rok szkolny jest projekt "Let's become friends" czyli "Zostańmy przyjaciółmi". Uczniowie realizować będą wiele zadań, mających na celu nawiązanie znajomości z uczniami z zagranicy oraz komunikowanie się z nimi w języku angielskim. Uczniowie mają swoje konta na portalu Twinspace, gdzie mogą pisać ze sobą na forum oraz na czacie. Mogą wgrywać swoje prezentacje, filmiki oraz oglądać prace zamieszczone przez innych uczniów ze szkół partnerskich. W tym projekcie współpracujemy z 20 szkołami z Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Turcji, Czech, Estonii, Norwegii, Irlandii, Ukrainy, Malty oraz Litwy.

Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu prezentacji multimedialnych o sobie zatytułowanych "All about me". W prezentacjach tych uczniowie przedstawili podstawowe informacje o sobie, następnie zamieścili je na portalu Twinspace, żeby uczniowie ze szkół partnerskich mogli się z nimi zapoznać. Poniżej filmik oraz kilka prezentacji wykonanych przez naszych uczniów:

FILM

PREZENTACJA 1

PREZENTACJA 2

PREZENTACJA 3

PREZENTACJA 4

PREZENTACJA 5

Euopejski Dzień Języków - słowniczki obrazkowe

Pomimo, że Europejski Dzień Języków już za nami, prace nad kolejnymi zadaniami w ramach projektu "European Day of Languages" nadal trwają. Uczniowie z naszej szkoły oraz uczniowie ze szkół partnerskich pracują obecnie nad zadaniem drugim, które polega na tworzeniu słowniczków obrazkowych z wybranymi wyrazami, napisanymi w języku ojczystym oraz angielskim.

Prace nad zadaniem są nadal w toku, ale już możemy obejrzeć pierwsze efekty.

Oto pierwsza prezentacja, przygotowana przez naszych uczniów z klasy trzeciej:

SŁOWNICZEK 1

A oto kilka pierwszych prezentacji uczniów ze szkół partnerskich:

SŁOWNICZEK 2

SŁOWNICZEK 3