Search

Hans Christian Andersen Comic Books

2 kwietnia obchodzimy rocznicę urodzin patrona naszej szkoły - Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z partnerskimi szkołami z zagranicy realizują projekt "Hans Christian Andersen Comic Books". W ramach tego projektu uczniowie mają za zadanie stworzyć komiks w języku angielskim na podstawie wybranej baśni Andersena. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych prac uczniów z naszej szkoły.

 

 

Spring Cards - kartki wiosenne

"Spring Cards" to projekt, nad którym pracowaliśmy z partnerami z wielu szkół z różnych państw europejskich. Zadaniem uczniów było wykonać kartkę o tematyce wiosennej / Wielkanocnej, zrobić jej zdjęcie i zamieścić na stronie eTwinning. Poniżej przedstawiamy efekty pracy nad projektem.

Winter in literature - Zima w literaturze

W ramach projektu "Winter in literature" uczniowie robili komiksy o tematyce zimowej. Poniżej przedstawiamy kilka prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły:

 

 

 

Literatura w projektach eTwinning

Poza projektami świątecznymi, pracujemy obecnie jeszcze nad dwoma projektami związanymi z literaturą i pisaniem opowiadań:

- „Complete My Story” – Piszemy wspólną historię

- „Winter in Literature” - Zima w literaturze dla dzieci i młodzieży.

Obydwa projekty realizowane są przez okres kilku miesięcy, więc rezultaty pracy nad nimi zamieszczane będą na stronie sukcesywnie.

Do tej pory zrealizowane zostały dwa zadania. Uczniowie z różnych szkół pisali w języku angielskim informacje o sobie, które zamieszczane były na Padlecie (KLIK). Dzięki temu mogli poznać swoich rówieśników z innych państw, z którymi będą pracować nad projektami.

Wykonywane było również logo projektu „Complete my story” z użyciem technologii Web 2.0. Prace dzieci zamieszczane są na stronie projektu Twinspace. Oto one:

 

 

A oto logo zaproponowane przez uczennicę naszej szkoły Malwinę Kopyt:

 

Christmas Carols - kolędy świąteczne

Kolejny projekt świąteczny, którego jesteśmy koordynatorem, to projekt „Christmas Carols”. W projekcie tym uczestniczą 22 szkoły partnerskie z Hiszpanii, Malty, Cypru, Francji, Włoch, Turcji, Litwy, Słowacji oraz Polski. Celem projektu jest przywołanie magii Świąt Bożego Narodzenia, poprzez śpiewanie tradycyjnych piosenek świątecznych (jedna piosenka w języku angielskim i jedna w języku ojczystym). Dzięki temu uczniowie mogą podzielić się odrobiną kultury swojego kraju, jak również zapoznać się z kulturą innych państw europejskich.

 Uczniowie z klasy 8c zaśpiewali dwie piosenki.

- Jingle Bells (piosenka po angielsku)

- Przybieżeli do Betlejem (piosenka po polsku)

Nagrania uczniów zamieszczane są na stronie projektu eTwinning oraz na Padlecie. Zapraszamy do obejrzenia piosenek, które zostały do tej pory nagrane przez uczniów ze szkół partnerskich KLIK

 

 

Additional information