My dream holidays - moje wymarzone wakacje

Projekt "My dream holidays " to idealny projekt na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie z kilku szkół partnerskich dzielili się swoimi pomysłami na wymarzone wakacje. Wczuwając się już w letni klimat, mogli przy okazji jeszcze poćwiczyć swój angielski. Poniżej kilka prezentacji uczniów naszej szkoły:

Prezentacja 1

Prezentacja 2

Prezentacja 3

Prezentacja 4

Prezentacja 5

My favourite book - moja ulubiona książka

Kolejnym projektem związanym z literaturą był projekt "My favourite book". W jego ramach uczniowie czytali po angielsku fragment swojej ulubionej książki. Dzięki temu mogli oni podzielić się z innymi swoimi upodobaniami, zaciekawić innych swoimi ulubionymi książkami, jak również odnaleźć inspiracje do kolejnej lektury. Projekt umożliwił uczniom również doskonalenie umiejętności czytania po angielsku oraz prowadzenie rozmów po angielsku na czacie z uczniami ze szkół partnerskich z zagranicy.

Poniżej prezentujemy kilka filmików nagranych przez uczniów naszej szkoły. Czy poznajecie, fragmenty jakich książek są przez nich czytane?

nagranie 1

nagranie 2

nagranie 3

nagranie 4

Hans Christian Andersen Comic Books

2 kwietnia obchodzimy rocznicę urodzin patrona naszej szkoły - Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z partnerskimi szkołami z zagranicy realizują projekt "Hans Christian Andersen Comic Books". W ramach tego projektu uczniowie mają za zadanie stworzyć komiks w języku angielskim na podstawie wybranej baśni Andersena. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych prac uczniów z naszej szkoły.

Spring Cards - kartki wiosenne

"Spring Cards" to projekt, nad którym pracowaliśmy z partnerami z wielu szkół z różnych państw europejskich. Zadaniem uczniów było wykonać kartkę o tematyce wiosennej / Wielkanocnej, zrobić jej zdjęcie i zamieścić na stronie eTwinning. Poniżej przedstawiamy efekty pracy nad projektem.

Winter in literature - Zima w literaturze

W ramach projektu "Winter in literature" uczniowie robili komiksy o tematyce zimowej. Poniżej przedstawiamy kilka prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły: