Literatura w projektach eTwinning

Poza projektami świątecznymi, pracujemy obecnie jeszcze nad dwoma projektami związanymi z literaturą i pisaniem opowiadań:

- „Complete My Story” – Piszemy wspólną historię

- „Winter in Literature” - Zima w literaturze dla dzieci i młodzieży.

Obydwa projekty realizowane są przez okres kilku miesięcy, więc rezultaty pracy nad nimi zamieszczane będą na stronie sukcesywnie.

Do tej pory zrealizowane zostały dwa zadania. Uczniowie z różnych szkół pisali w języku angielskim informacje o sobie, które zamieszczane były na Padlecie (KLIK). Dzięki temu mogli poznać swoich rówieśników z innych państw, z którymi będą pracować nad projektami.

Wykonywane było również logo projektu „Complete my story” z użyciem technologii Web 2.0. Prace dzieci zamieszczane są na stronie projektu Twinspace. Oto one:

A oto logo zaproponowane przez uczennicę naszej szkoły Malwinę Kopyt:

Christmas Carols - kolędy świąteczne

Kolejny projekt świąteczny, którego jesteśmy koordynatorem, to projekt „Christmas Carols”. W projekcie tym uczestniczą 22 szkoły partnerskie z Hiszpanii, Malty, Cypru, Francji, Włoch, Turcji, Litwy, Słowacji oraz Polski. Celem projektu jest przywołanie magii Świąt Bożego Narodzenia, poprzez śpiewanie tradycyjnych piosenek świątecznych (jedna piosenka w języku angielskim i jedna w języku ojczystym). Dzięki temu uczniowie mogą podzielić się odrobiną kultury swojego kraju, jak również zapoznać się z kulturą innych państw europejskich.

Uczniowie z klasy 8c zaśpiewali dwie piosenki.

- Jingle Bells (piosenka po angielsku)

- Przybieżeli do Betlejem (piosenka po polsku)

Nagrania uczniów zamieszczane są na stronie projektu eTwinning oraz na Padlecie. Zapraszamy do obejrzenia piosenek, które zostały do tej pory nagrane przez uczniów ze szkół partnerskich KLIK

Christmas Cards - kartki świąteczne

Jak co roku w okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły uczestniczą w międzynarodowych projektach o tematyce Bożonarodzeniowej. Jednym z projektów, koordynowanych przez naszą szkołę, jest projekt "Christmas Cards", w którym bierze udział ponad 30 szkół z ponad 10 państw europejskich. W jego ramach uczniowie wykonują kartki świąteczne i podpisują je życzeniami w języku angielskim oraz w swoim ojczystym. W tym roku wyjątkowo kartki nie mogły być wysyłane za granicę, ale nie powstrzymało nas to przed realizacją projektu, który został w całości zrealizowany online - uczniowie robili kartki w domu a następnie je fotografowali. Zdjęcia kartek zamieszczone zostały na stronie projektu oraz w galerii Padlet. Galeria cały czas jest jeszcze uzupełniana nowymi zdjęciami, ale zapraszamy do obejrzenia tych kartek, które już zostały w niej zamieszczone KLIK

Christmas Cards - wysyłanie kartek świątecznych

Tradycyjnie, jak co roku, wysyłamy kartki z życzeniami świątecznymi do naszych szkół partnerskich. Uczniowie wykonywali zarówno e-kartki, jak i kartki tradycyjne. Oto kilka kartek gotowych do wysłania za granicę,  wykonanych przez naszych uczniów.

Winter fashion show - pokaz mody zimowej

"Winter fashion show" to projekt, w którym uczniowie mogli zaprezentować swoje ulubione jesienne oraz zimowe stylizacje. Uczniowie ze szkół partnerskich nagrywali filmiki lub wykonywali prezentacje multimedialne, które następnie zamieszczane były na stronie projektu. Dzięki temu uczniowie mieli okazję porównać, jak ubierają się ich rówieśnicy z innych państw - okazało się, że w temacie mody mają ze sobą wiele wspólnego.

Oto filmiki oraz prezentacje przygotowane przez uczniów z naszej szkoły:

FILM 1, FILM 2

PREZENTACJA 1, PREZENTACJA 2, PREZENTACJA 3,

PREZENTACJA 4, PREZENTACJA 5, PREZENTACJA 6

Oraz filmik i kilka prezentacji wykonanych przez uczniów ze szkół z zagranicy:

FILMPREZENTACJA 1PREZENTACJA 2PREZENTACJA 3,

PREZENTACJA 4PREZENTACJA 5PREZENTACJA 6PREZENTACJA 7