11 listopada - Święto Niepodległości

10 listopada 2011 r. w przeddzień 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie pod kierunkiem p. E. Grabowskiej przedstawili słowno-muzyczny spektakl poświęcony historii walki Polaków o wolność. Uczniowski chór przygotowany przez p. P. Bąbolewskiego zaśpiewał kilka patriotycznych utworów. Na tę okazję dekorację sali wykonała p. A. Kowal.

W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele nosili biało-czerwone kotyliony. W tworzenie kotylionów pod kierunkiem p. E. Gut zaangażowali się uczniowie ze szkolnego samorządu oraz wolontariatu.

11 listopada 2011 r. Poczet Sztandarowy Szkoły pod opieką p. K. Kosmali brał udział w radomskich uroczystościach Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Popołudniem przed budynku Resursy Obywatelskiej wyruszył marsz pod pomnik Czynu Legionów w Rynku. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, następnie odczytany został Apel Pamięci.