Kwesta na cmentarzu

31 października 2011 roku 10 uczniów naszej szkoły ze szkolnego  koła  historycznego brało udział w kweście na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego. Kwestę już po raz 15 zorganizował Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego. Zebrane środki zostaną przeznaczone na renowację najbardziej zabytkowych nagrobków cmentarza, który został założony już w 1812 roku. Nasi uczniowie bardzo chętnie odpowiedzieli na apel Komitetu i włączyli się aktywnie w kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków i jak wynika z ich relacji radomianie okazali się bardzo hojni.

Opieka: R. Kaca