Projekt edukacyjny ,,Zima’’ realizowany był od grudnia do marca w ramach zajęć edukacyjnych w klasach II i III. Głównym celem projektu było poznawanie przez dzieci walorów zimy poprzez  różnorodną aktywność i zabawę, wykorzystanie i tworzenie okazji do poznawania  rzeczywistości przyrodniczej poprzez  obserwowanie, odkrywanie i doświadczanie. W ramach projektu dzieci m.in.: ugruntowały wiadomości na temat przystosowania zwierząt do zimowej aury, dowiedziały się jak pomóc zwierzętom przetrwać mroźne miesiące i czym je dokarmiać, dokonały podziału na  zwierzęta aktywnie spędzające zimę,  odlatujące  do ciepłych krajów i na te,  które zapadają w sen zimowy, poznały różne sporty zimowe, przypomniały sobie jak bezpiecznie spędzać czas na dworze ,aby nie ulec wypadkowi, uświadomiły sobie, jak ważny jest stosowny do pogody, zimowy ubiór, bawiły się na boisku szkolnym , ciesząc się mroźną i śnieżną zimą, stworzyły piękne zimowe pejzaże. Poznały piosenki o tematyce zimowej i ułożyły do nich układy taneczne, rozwiązywały zadania z treścią dotyczące obliczeń temperatury napisały list do Pani Zimy i układały różne wypowiedzi na temat zimy.

Na kolejne wyzwania dla naszych uczniów czekają wiosenne miesiące!

D.Banaszek,  A.Dolega, J.Gajda, E.Kozieł M.Piechurska