8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. Nasza szkoła brała udział w kampanii “Śniadanie Daje Moc”. Rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentracje uczniów. Nauczyciele zaangażowani w akcję, organizowali w klasach wspólne spożywanie śniadania, przygotowywali kanapki lub przekąski z klasą w ramach zajęć lekcyjnych oraz uświadamiali wychowanków o roli śniadania w codziennej diecie. Uczniowie mieli również przygotować w domu zdrowe śniadanie.

Wszystkim dziękujemy, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Katarzyna Kosmala i Aneta Wątorska.