Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i to właśnie tego dnia cała nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Uczniowie, którzy zaprezentowali stroje swoich ulubionych bohaterów, nie byli pytani. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Gargamela, Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Kapitana Haka, Śnieżkę.

Warto czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

Tego dnia Samorząd Uczniowski czytał swoim młodszym Przyjaciołom z klas 0 - III znane bajki. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Był to dzień pełen wrażeń. Jak wiemy bajki kształtują dziecięce myślenie, wzbudzają zachwyt nad postaciami. Pobudzają wyobraźnię!!

Katarzyna Kosmala, Aneta Wątorska