20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło Konwencję praw dziecka.       W rocznicę tego wydarzenia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników, których prawa są często łamane. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów z UNICEF. W tym dniu, dzieci i młodzież wykorzystali  w podejmowanych działaniach niebieski kolor, który jest symbolem solidarności z ich rówieśnikami z regionów, w których pomoc niesie organizacja. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Uczennice klasy 7d przedstawiły prezentacje na temat historii praw dziecka, praw zawartych w konwencji oraz ich łamania we współczesnym świecie. W ramach Klubu Szkół UNICEF zastał zaprezentowany film: Młodzi aktywiści o zmianach klimatu oraz programy realizowane pod patronatem UNICEF: Wszystkie kolory Świata, Prezenty bez pudła. Klasy 8 wzięły udział w debacie: „Czy Świat w XXI wieku daje dzieciom możliwość do ich wszechstronnego rozwoju?”

W klasach 0-3 uczniowie również zapoznały się z  podstawowymi informacjami o prawach dziecka, z najważniejszym dokumentem mówiącym o ich prawach. Dzieci oglądały film, który w przystępny sposób tłumaczył im, czym są ich prawa. Klasa 0 uczyła się piosenki: Prawa dziecka, a klasa 2a nagrała krótki filmik: Mam prawo do… Na koniec każda klasa wykonała Plakat: Znamy swoje prawa.

Wszystkie działania  zostały zaprezentowane w wirtualnej gazetce szkolnej oraz na tablicy w szkolnym korytarzu.

Organizatorzy: Katarzyna Kosmala, Mariola Piechurska, Lidia Sitarz, Aneta Wątorska.