III EDYCJA KONKURSU

PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO

„AKTYWNIE JESIENIĄ”

Cele: - kształtowanie wyobraźni plastycznej i wrażliwości na otaczający świat,

- inspirowanie tematyką jesieni,

- poznawanie tajemnic fotografowania,

- rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych materiałach, technikach i formach.

1. Uczestnicy: kl. 1-4

2. Tematyka konkursu powinna odnosić się do aktywności fizycznej podczas pory roku jaką jest jesień (wszystkich form ruchu na świeżym powietrzu tj. park, las). Prace mają być odpowiedzią na zagospodarowanie czasu wolnego.

3. Praca plastyczna w formacie A4, technika dowolna, płaska (rysunek, malarstwo, wycinanka, wydzieranka).

4. Praca fotograficzna w formacie 10x15.

5. Termin składania prac: do 29 października 2021r.

6. Prace należy wykonać samodzielnie.

7. Prace oceniane będą pod kątem uchwycenia wrażenia ruchu, tematyki związanej z porą roku, kolorystyką i światłem charakterystycznym dla jesieni.

8. Każda praca ( na odwrocie) powinna być podpisana: tytuł konkursu, imię i nazwisko oraz klasa).

9. Organizator konkursu przewiduje nagrody i dyplomy.

10. Prace zostaną wyeksponowane na świetlicy szkolnej.

12. Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.

13. Wyniki konkursu będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

14. Prace należy oddawać do świetlicy szkolnej.

15. Prace plastyczne nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność Organizatorów.

Organizator: Edyta Jędryszek

Ilona Górniewska