POŻEGNANIE

„Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała, swym  odejściem smucić…

Tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

Że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”.

Ks.J.Twardowski

POŻEGNANIE

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Barbary Ryters nauczyciela, wychowawcy, koleżanki, przyjaciela. Zapamiętamy  Basię, jako osobę ciepłą i serdeczną. Z prawdziwą pasją przekazywała uczniom swoją wiedzę, a Jej spokój, opanowanie, łagodność dawało nam poczucie bezpieczeństwa.

Basia zawsze była otwarta na  potrzeby drugiego człowieka i tolerancyjna, zaangażowana w rozwiązywanie problemów swoich uczniów. Każdy był dla Niej ważny, tak samo potrzebny. Szanowała i ceniła wszystkich. Tego taktu i tej mądrości uczyliśmy się od  Basi. Była i będzie dla Nas wzorem skromności i prawdziwego człowieczeństwa.

Żegnamy Naszego Przyjaciela, Oddanego swojej pracy Nauczyciela, żegnamy Wspaniałego Człowieka, Barbarę Ryters, która żyła i pracowała wśród nas i z nami.

„Będziesz żyła, Droga Basiu w naszej pamięci na zawsze”.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2

im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 14 października 2020 roku o godz. 12:30 w kościele p.w. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu (Planty).