Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W dniu 1 października rozpoczął się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Święto to początkowo było obchodzone w czwarty poniedziałek października jako Dzień Bibliotek Szkolnych, a od 2008 roku cały październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek   w życiu szkoły. W tym roku  będziemy świętować pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”. Z tej okazji biblioteka szkolna ogłasza akcje!

1.”Bookshelf tour” czyli pokaż swoją półkę z książkami!”( zdjęcia –  na nośniku w formacie jpg ),

2.Wyobraź sobie, że… reklamujesz książkę ( forma dowolna-  wiersz ,grafika, plakat A4 )

3. Czytam- Polecam (recenzja książki – krótki film na pendrive).

4. Czekamy również na Wasze propozycje nowości książkowych do biblioteki.

Na prace czekamy do 30 października 2020r.

Proponujemy Wam również udział online w święcie bibliotek szkolnych. Udanej zabawy.

Quiz literacki dla kl. 4-8

Bajkowy quiz dla klas 1-3

Pomylone tytuły

Emotikonowe tytuły baśni braci Grimm