Dzień tabliczki mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja, która odbywa się co roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i sprawdzenia swoich umiejętności.

Tabliczkowa wiedza na lekcjach sprawdzana była podczas quizu, każdy uczeń dostał swój indywidualny wydrukowany kod i przez podniesienie go w odpowiedni sposób udzielał odpowiedzi. Uczniom ten sposób się bardzo spodobał.

Młodsze dzieci dostały zakodawany rysunek, aby dowiedzieć się co kryje musiały wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Na przerwie po korytarzu szkolnym chodził  Patrol, który przepytywał spotkanych rodziców, dyrekcję oraz nauczycieli – oni oczywiście też muszą znać tabliczkę mnożenia.

Za dobre odpowiedzi rozdawane były cukierki oraz odznaka Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Gratulujemy wszystkim uczniom jak i dorosłym !

Justyna Mrozowicz