Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29 września

Patronką tego wydarzenia w 2020r. została Janina Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Dzień  Głośnego Czytania jest  dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. W role czytających mogą wcielić się bibliotekarze, nauczyciele, starsi koledzy czy znani aktorzy. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

W naszej szkole w Dniu Głośnego Czytania  czytane będą  na lekcjach fragmenty książek, lektur i in.

Czytajmy w tym dniu głośno przez chwilę na każdej lekcji. Zapraszamy wszystkich

do biblioteki szkolnej celem uczczenia Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.