Szanowni Państwo

Za kilka dni rozpoczynamy nowy rok szkolny. Będzie to wyjątkowy czas.  Wasze dzieci rozpoczną naukę w czasie pandemii. Wszystkich nas czeka szereg  wyzwań. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Liczymy na Waszą pomoc i współpracę.

Przygotowane zostały Zasady dotyczące bezpieczeństwa na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu. Zostały one opracowane na podstawie wytycznych GIS oraz MEN i wprowadzone abyśmy bezpiecznie mogli uczyć się i pracować. Proszę Państwa o zapoznanie się z nimi i przestrzeganie ich. Pomóżcie nam wdrożyć  Wasze dzieci do ich stosowania.

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W trosce o bezpieczeństwo Waszych dzieci do szkoły będą mogli wchodzić tylko uczniowie bez opiekunów. Nasze kontakty powinny być wcześnie umówione (Librus, mail, telefon) i odbywać się drogą elektroniczną Wszystkie wejścia osób dorosłych do szkoły będą monitorowane. Ograniczyliśmy do minimum kontakty między uczniami, szczególnie między oddziałami. Wprowadziliśmy różne godziny przyjścia do szkoły, inne wejścia, nauka w jednej sali. Uczniowie nie muszą korzystać z szatni w czasie dni suchych. Zabronione będzie przynoszenie zbędnych przedmiotów i pożyczanie przyborów szkolnych czy książek.

Zachęcam Państwa, aby dzieci korzystały z maseczek w przestrzeni wspólnej  poza salami lekcyjnymi.

Szczegółowe zasady otrzymacie Państwo w oddzielnej wiadomości.

Szanowni Państwo

1 września 2020 r. rozpoczniemy rok szkolny bez apelu, ale w  salach i o różnych godzinach:

Klasy 4  - godz. 9.00 wejście główne

Klasy 5 - godz. 9.00 wejście boczne (zielone drzwi -od placu apelowego)

Klasy 6 – godz. 9.15 wejście boczne

Klasy 7 – godz.9.15 wejście główne

Klasy 8 – godz. 9.30 wejście główne

Klasy 3 – godz. 11.00 – wejście główne, uczniów przed szkołą odbierają wychowawcy

Klasy 2 – godz. 10.45  - wejście boczne, uczniów przed szkołą odbierają wychowawcy

Przydział sal na rozpoczęcie roku szkolnego:

Klasa 8a               - 101                                      klasa 3a                - 3

Klasa 8b               - 107                                      klasa 3b               - 2

Klasa 8c               - 106                                      klasa 3c                 - 5

Klasa 7a               - 104                                      klasa 2a                - P1

Klasa 7b               - 102                                      klasa 2b               - 4

Klasa 7c                - 105

Klasa 7d               - 1

Klasa 7e               - 108

Klasa 6a               - 7

Klasa 6b               - 109

Klasa 6c                - 6

Klasa 6d               - 103

klasa 5a                - 110

klasa 5b               - 5

klasa 4a                - 2

klasa 4b               - 3

klasa 4c                - 4

Klasy 1  - godz. 11.00 plac apelowy/hala sportowa –uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, ślubowanie klas pierwszych – wskazane, aby do jednego dziecka przybył tylko jeden opiekun (obowiązkowa maseczka)

Oddział przedszkolny o godz. 9.00 w swojej sali.

W pierwszym dniu nauki uczniowie otrzymają podręczniki  oraz dokument potwierdzający odbiór. Prosimy o podpisanie go i odesłanie przez dziecko do wychowawcy.

Życzmy sobie zdrowia, wytrwałości, cierpliwości  i optymizmu. Mamy ogromną nadzieję, że czas epidemiczny szybki minie i świat wróci do wcześniejszej normy.