Wyprawka do kl.1

Wyprawka ucznia do klasy I

W tornistrze:

Zeszyty w okładce i podpisane:

• 1 zeszyt 16 – kartkowy w podwójne linie dwukolorowe do edukacji polonistycznej,
  • 1 zeszyt 16 – kartkowy w kratkę: jeden do edukacji matematycznej,
  • dzienniczek do korespondencji (zeszyt 32-kartkowy w kratkę – na pierwszej stronie: imię i nazwisko dziecka, klasa, imię i nazwisko wychowawczyni, telefony kontaktowe do rodziców).
  • piórnik: 2 ołówki (najlepiej trójkątne), gumka, temperówka, linijka 20 cm, nożyczki z zaokrąglonymi końcami, klej w sztyfcie, kredki, pisak suchościeralny
  • teczka na gumkę: na karty pracy i sprawdziany
  • pakiet higieniczny dla dziecka.( chusteczki higieniczne)

Materiały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole:

Wszystkie przybory podpisane:

• 1 blok rysunkowy kolorowy A4,
  • 1 blok techniczny biały A4,
  • 1 blok techniczny kolorowy A4,
  • farby plakatowe, kubek plastikowy na wodę( najlepiej niekapek),
  • pędzle do malowania (gruby i cienki),
  • plastelina,
  • pastele,
  • patyczki do liczenia
  •  wycinanka

Wyżej wymienione przedmioty można już zakupić, lecz o terminie przyniesienia ich do szkoły poinformuje wychowawca osobiście każdego rodzica.

O przyniesieniu stroju poinformuje wychowawca:

Strój gimnastyczny: biała koszulka, spodenki, tenisówki, białe skarpetki, worek.

Dobra rada:

Worek ze strojem gimnastycznym, tornister i inne rzeczy warto podpisać. Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista (choć nie tylko) może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty.