ROK ŚW. JANA PAWŁA II

„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać." - Jan Paweł II

Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II. W związku z ogłoszeniem roku 2020 Rokiem Jana Pawła II, biblioteka szkolna włączyła się w obchody Roku Papieskiego i przygotowała dla Was konkurs. Aby lepiej przybliżyć Wam  biografię  papieża Polaka, w dniach 11 - 15.05.2020  r. będziecie otrzymywać wiadomości na Librusie - części scenariusza:

Poniedziałek - Narodziny, Dzieciństwo, Młodość;

Wtorek - Wojna, Podróże;

Środa - Praca ze studentami, Kariera;

Czwartek - Jan Paweł II, Wybór, Pielgrzymki;

Piątek - Zamach, Ocena pontyfikatu, Śmierć.

Możecie zachęcić swoich najbliższych aby razem z Wami przypomnieli sobie życie Jana Pawła II i wcielili się w poszczególne role. W scenariuszu podane są tytuły nagrań, które możecie wysłuchać.

18 maja 2020 podsumowanie – quiz o papieżu Janie Pawle II  oparty na wiadomościach   zawartych w scenariuszach.

Zachęcamy do udziału!

Nauczyciele Bibliotekarze