Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować, jest życzliwość dla drugiego człowieka”

21 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji, obfitował w różne atrakcje. Na plakatach obok biblioteki znalazły się informacje na temat idei tego dnia. Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki rozdawali uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły słodkie niespodzianki z aforyzmami o życzliwości a podczas przerw skandowali hasła np.: Chcesz mieć kolegów wielu, bądź życzliwy przyjacielu!

Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi.

Odwiedzający bibliotekę otrzymali  „uśmiechniętą buźkę”, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie każdego dnia. Była też skrzynka z pozdrowieniami, do której uczniowie wrzucali karteczki  zaadresowane do kolegów jak i nauczycieli. Znalazło się tam bardzo dużo ciepłych słów, serdecznych pozdrowień oraz komplementów.

Chętni uczniowie wysłuchali Bajkę o pięknym i puchatym, pochodzącą z książki Doroty Żuczkowskiej pod tytułem „Dialog zamiast kar”, redagowali Krzyżówkę życzliwości.

Osoby, chętnie pomagające w bibliotece,  zawsze miłe, szanujące innych, grzeczne (Zuzanna Rokita, Maja Rokita, Łucja Czerwińska, Patrycja Cielniak, Anna Glińska, Zosia Skwarczyńska i Michalina Borczuch z klasy 6a, OlgaMazur,  Iga Sasin z klasy 5b , Zuzia Wydra oraz MateuszGłogowski z klasy 7c) otrzymały medal życzliwości. Gratulujemy!

Pamiętajmy o tym, by uśmiech gościł na naszych twarzach nie tylko od święta!

Renata Kowal i uczniowie