Konkurs ekologiczny SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła będzie brała udział w kolejnej edycji konkursu ekologicznego „SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU”. Zadaniem konkursowym jest zbieranie odpadów  o  charakterze  surowców  wtórnych: makulatury,  puszek aluminiowych, zakrętek od plastikowych butelek po napojach oraz zużytych baterii. W ramach realizacji tego zadania w szkole będzie zorganizowane tzw. gniazdo recyklingowe (przy wejściu na halę sportową), z którego raz w tygodniu będą odbierane surowce wtórne.

Czas trwania zbiórki: 18.11.2019r. - 30.04.2020r. Organizator, spółka RADKOM,  wprowadza  nagrodę dodatkową w  postaci  roweru dla jednego ucznia,  który zbierze i odda w przeliczeniu na sztuki największą ilość puszek aluminiowych, spośród wszystkich uczniów szkół biorących udział w konkursie.

Zadanie konkursowe: „Drugie życie odpadów” polega na wykonaniu z surowców wtórnych i odpadów przedmiotu, który może zostać wykorzystany do użytku codziennego. Przedmiot zadania może zostać wykonany przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych metod i technik. Termin realizacji: do 30.03.20r.

Andrzej Szczepanek