15 maja 2019 r. w szkole Colégio Atlântico,, w Portugalii w ramach projektu "A healthy dose of Social Media" odbyła się międzynarodowa konferencja młodzieży "Window to daily life at school -Social Media and the students". W konferencji wzięli udział uczniowie i nauczyciele z pięciu szkół uczestniczących w projekcie:
- Gesamtschule der Stadt Hemer;(Niemcy)
- 3rd Gymnasium of Iraklion; (Grecja)
- Kaunas Tadas Ivanauskas Progimnasium; (Litwa)
- Publiczna Szkola Podstawowa nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu (Polska)
- Colégio Atlântico. (Portugalia)
oraz zaproszone dwie portugalskie szkoły Academia de Música Luísa Todi and Escola Básica Carlos Ribeiro.
Konferencję rozpoczęli gospodarze a następnie poszczególne kraje prezentowały wpływ mediów społecznościowych na życie szkolne i społeczne uczniów.
Uczestnicy konferencji dowiedzieli się do czego wykorzystywane są media społecznościowe w innych krajach. Pokazali swoim kolegom jak łatwo można korzystać z narzędzi takich jak aplikacje Microsoft, Teams , OneNote, SharePoint, notebook, shareit, OneDrive, wps office, obiektyw biurowy; mapy google, google earth, dysk google, konto
e-mail, YouTube itp. Pokazali funkcje aplikacji umożliwiające łatwe udostępnianie informacji, wyników oraz produktów związanych z ich pracą.
Bardzo podobało się wszystkim rozwiązanie z portugalskiej szkoły, w której wszystkie przedmioty są obsługiwane przy użyciu cyfrowych książek i narzędzi. Dzięki temu uczniowie przynoszą do szkoły komputer lub tablet i w ten sposób nie ma problemów związanych ze zbyt dużą wagą plecaków.

Prezentacje z konferencji są dostępne poniżej oraz pod adresem:

Prezentacja 1

Prezentacja 2