Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 04.10.2019 w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przystroili szkołę własnoręcznymi plakatami, wykonanymi z tej okazji. Dzieci klas III - VIII uczestniczyły w konkursie polegającym na rozwiązaniu wylosowanych przykładów związanych z tabliczką mnożenia i dzielenia. Każdy, kto wykonał je poprawnie otrzymywał odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zorganizowano cztery Patrole Egzaminacyjne złożone z uczniów różnych klas. Jeden z nich, pod opieką p. Katarzyny Kosmali, sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia  dorosłych poza szkołą m.in. pracowników pobliskiego przedszkola, Policji, klientów sklepu Stokrotka, ulicznych przechodniów. Pozostałe Patrole egzaminowały na długich przerwach uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Nagrodą za nienaganną znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia były odznaki i słodki poczęstunek. Koordynatorem akcji była p. Alicja Kościowska.