Search

Czy warto brać udział w projekcie Erasmus+? Dlaczego?

Na powyższe pytania odpowiedziały nasze uczennice po kilkudniowym pobycie w ramach wymian grup uczniów w szkole w Portugalii (13.05-17.05).

Anastazja Kucharska (8a)

"Myślę, że program Erasmus pozwala podszkolić język angielski,  poznać nowych, często wspaniałych ludzi, odkryć różnice kulturowe, oraz zobaczyć piękne miejsca. W całym wyjeździe najbardziej podobała mi się opcja poznania nowych ludzi. Spędzanie każdego dnia razem przez tydzień wystarczyło mi, żeby dość mocno się zżyć, przez co również moment rozstania był smutny. Zamieszkanie z inną rodziną w innym kraju pozwala również oderwać się na kilka dni od codziennej rutyny."

Natalia Koc (8a)

"Według mnie Erasmus to bardzo przydatny i edukacyjny program, który pozwala nam między innymi poznać nowych ludzi, zwiedzić kawałek świata, poznać inne tradycje i przede wszystkim wykorzystać w praktyce poznany język angielski. Tygodniowy pobyt w innym środowisku i z innymi ludźmi pozwala nam odkryć jak żyją ludzie w innych zakątkach świata. Uważam, że mieszkanie z inną rodziną, chodzenie do innej szkoły i pobyt w innym kraju to naprawdę ciekawe doświadczenie."

Julia Szczepanek (8c)

"Sądzę, że projekt edukacyjny Erasmus jest naprawdę przydatny. Dzięki niemu mogłam zwiedzić piękne miejsca, poznać typowe dla krajów dania, tradycje, poćwiczyć język, ale co najważniejsze spotkać wspaniałych ludzi. Kontakty, które tam zawarłam zostaną na lata. Erasmus dał mi cudowne wspomnienia i uważam, że każdy powinien kiedyś to przeżyć."

Additional information