Search

Spotkanie z poezją

Uczniowie klas I i II oraz V i VI  w ramach projektu „Rozwijamy zainteresowania czytelnicze” mieli okazję spotkać się z poetką. Z inicjatywy p. Renaty Janikowskiej i Doroty Banaszek  zorganizowany został „Poranek poetycki”, którego gościem była pani Anna Łęcka. Twórczość pani Anny skierowana jest zarówno do dzieci młodszych i starszych. Podczas spotkania, poetka zaprezentowała dzieciom zagadki i wiersze własnego autorstwa. Wszystkie czytane utwory cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Pani Anna podjęła również inicjatywę wspólnej zabawy z dziećmi – co niezwykle ucieszyło uczniów. Na zakończenie poetyckiego poranka w podziękowaniu za zaproszenie Pani Anna Łęcka wręczyła na ręce organizatorów spotkania  specjalnie ułożony wiersz. Miłemu gościowi wręczono tomik wierszy autorstwa naszych uczniów „Niepodległa” oraz Baśnie z Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „I ty możesz zostać baśniopisarzem” organizowanego w naszej szkole. Uczniowie klas starszych podjęli także zadanie polegające na układaniu autorskich wierszy, które zostały zaprezentowane w poszczególnych klasach. Najlepsze zostały nagrodzone szóstkami.
 
Dorota Banaszek, Renata Janikowska

Additional information