Akcja " Dbaj o zęby"

29 marca 2019 r. kl. 0 A i kl. II A w ramach projektu „Poznajemy zawody” wzięły udział w spotkaniu z p. Elżbietą Zając, która zapoznała dzieci z pracą stomatologa oraz podstawowymi informacjami  dotyczącymi  profilaktyki i higieny jamy ustnej.  Spotkanie rozpoczęło się od projekcji bajki o tematyce profilaktycznej pt. “Dr Ząbek i Legenda Zębolandii”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały kreskówkę, po czym chętnie opowiadały o tym, czego się dzięki niej nauczyły, a potem zadawały  pytania. Mogły  lepiej zrozumieć i usystematyzować nowo nabytą wiedzę. Kolejnym etapem spotkania była nauka mycia zębów w grupach. Potem  otrzymały  pastę i szczoteczki do zębów, karty z instrukcją prawidłowego szczotkowania zębów  oraz grafik mycia zębów dla całej rodziny – dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem  mają zaznaczać  pory mycia zębów. Tym dzieciom, którym uda się ukończyć zadanie  do maja, to otrzymają Dyplomy Radosnego Uśmiechu dla Super Rodziny.  Trzymamy kciuki !

D. Krupińska, M. Piechurska