Pasowanie na czytelnika

pasowanienaczytelnika6 marca uczniowie klas pierwszych naszej szkoły w scenerii książek zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Gośćmi specjalnymi byli dyrektor szkoły p.Marek Sternalski oraz pp wicedyrektor Ewa Smardz i Barbara Ryters.

W trakcie uroczystości dzieci rozwiązywały zagadki literackie, a za poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone słodkościami. Każda klasa na ręce wychowawcy otrzymała „Prośby książki”, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Uczniowie oraz goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez panią Hannę Gniewek na podstawie baśni „Kot w butach” w wykonaniu uczniów klasy IVa.

Po uroczystym przyrzeczeniu złożonym przez dzieci, uczniowie zostali pasowanii na przyszłych czytelników. Na zakończenie uroczystości  uczniowie z wychowawcami zostali uwiecznieni na pamiątkowych fotografiach.

Organizatorzy:

Renata Kowal, Monika Rożej-Marszał