Pasowanie na czytelnika

Dnia 27 lutego 2019r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Dzieci niecierpliwie czekały na dzień, kiedy oficjalnie zostaną  przyjęte do grona czytelników i będą mogły samodzielnie wypożyczać książki. Uroczystość  poprowadzili  Adam Grzegorczyk i Milena Brejtkop z kl. 7A. Uczniowie klas drugich i trzecich wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat książek inscenizacją pt.” Książkowe Mole” przygotowaną przez p. Annę Dolegę i p. Mariolę Piechurską. Na pasowanie przybyła również  Królowa  Książka ( Natalia Słoniewska) z prośbami  i radami  jak należy obchodzić się z książką. Następnie po zapewnieniu pierwszoklasistów, że znają wszystkie  litery, złożyli przyrzeczenie: „My, uczniowie pierwszej klasy, Tobie, Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy…” i zostali pasowani przez Dyrekcję szkoły na czytelników naszej biblioteki. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i  zakładki do książek. Zostali zaproszeni do biblioteki z wychowawczyniami w celu zapoznania z księgozbiorem, regulaminem biblioteki szkolnej i wypożyczenia swojej pierwszej książki.

Renata Kowal, Beata Rojek