Spotkanie z pisarzem

12 grudnia 2018  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyło się  spotkanie z autorem bajek i scenariuszy  dla dzieci, Panem Wojciechem Krupą. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 2 i 3 wraz z wychowawcami. Na początku spotkania pan Wojciech przeprowadził gimnastykę dla dzieci do  swojego wiersza. Następnie zaprezentował i czytał fragmenty swoich  utworów  zachęcając do ich przeczytania : „Bajeczki z Wojtkowej teczki”,"Mąż wąż”, "Kłopoty czarnego liska”, "Słonik Nicponik”, "Radomir: legenda o powstaniu Radomia”, „Krótka historia Radomia dla dzieci”.

Dzieci aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu, tym bardziej, że wywiązała się niezwykle żywa dyskusja z pisarzem. Na pytanie: skąd czerpał pomysły i tematy do swojej twórczości odpowiedział,  że inspiracją w głównej mierze, były bajki i książki czytane w dzieciństwie. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli zdobyć autograf pisarza. Przekazali również kartkę z życzeniami świątecznymi , tomik wierszy patriotycznych napisanych przez uczniów naszej szkoły oraz tomik baśni  „ I Ty możesz zostać bajkopisarzem”.

Atmosfera spotkania  była bardzo miła i wesoła.

R. Kowal, B. Rojek