W świecie magii i czarów

Andrzejki są wyjątkową okazją do dobrej zabawy. Wróżby 30 listopada 2018 roku pobudziły wyobraźnię u dzieci z klasy 0A i II A oraz pozwoliły im oderwać się od rzeczywistości i przeniosły w świat magii. Oczywiście uczestnicy zabawy wiedzieli, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, bo Andrzejki tworzą magiczny klimat. Film rysunkowy pt. "Andrzejkowe wróżby" oraz opowiadanie "Andrzejki na wsi" przybliżyły dzieciom tradycje i zwyczaje obchodów dnia św. Andrzeja. Ponadto różnego rodzaju wróżby, typu: chusta, lanie wosku, buty, magiczne serca, klucz do przyszłości pozwoliły przenieść się w świat fantazji i marzeń. Wróżbom towarzyszyły pląsy i zabawy np: taniec na miotle. Ten wyjątkowy dzień zakończył się zabawą w czarnoksiężnika - dzieci wspólnie wypowiadały zaklęcie i wrzucały złotego pieniążka do wody w celu spełnienia marzenia przyszłości. Było bajkowo, wesoło, humory dopisywały każdemu, a w pamięci pozostały niezapomniane chwile.

D. Krupińska M. Piechurska