PODSUMOWANIE PROJEKTU CZYTELNICZO-PATRIOTYCZNEGO

23 listopada w sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie projektu czytelniczo - patriotycznego „Dla Niepodległej”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0-3 wraz z wychowawcami. Tego dnia wszyscy (oglądając film) przenieśli się w piękne zakątki Polski, zobaczyli nieznane krainy geograficzne, zabytki, kulturę, współczesne budowle. Podróż przebiegała śladami życia i twórczości Fryderyka Chopina. Prezentacji towarzyszyła przepiękna muzyka kompozytora oraz współczesna muzyka inspirowana twórczością Chopina. Na zakończenie spotkania uczniowie trzymając własnoręcznie wykonaną flagę Polski odpowiadali na pytania zadawane przez panią dyrektor Józefiną Młynarską zawarte w Katechizmie Polskiego Ucznia Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?- Polak mały”.

R. Kowal i B. Rojek