NIEPODLEGŁA

W ramach obchodów 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI  w naszej szkole zorganizowano konkursy:

1. Konkurs plastyczny pod hasłem ”NIEPODLEGŁA”.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

I miejsce Julia Szymczyk klasa 8b

II miejsce Emil Bzducha klasa 5 c

III miejsce Hubert Kalbarczyk klasa 5d

Prace wyróżnione:

Aleksandra Pisarek klasa 8c

Szymon Szewczyk klasa 6a

Zofia Kupisz klasa 5b

2. Konkurs na projekt graficzny strony tytułowej „Tomiku wierszy patriotycznych” napisanych przez naszych uczniów. I miejsce otrzymała: Julia Świadek kl. 7b.

Uczniowie klas I-VIII podczas zajęć z wychowawcą przygotowali flagi Polski i hasła promujące współczesny patriotyzm. Zostaną one wykorzystane w uroczystym przemarszu po osiedlu Borki w dniu 09 listopada 2018 roku.

Klasy pierwsze udekorowały biało-czerwone drzewka niepodległości, które wszystkim przypominają o nadchodzącym święcie.

W ramach obchodów rocznicy przedstawiono również historię miasta Radomia w 1918 roku. Zdjęcia mogą oglądać uczniowie, rodzice i mieszkańcy osiedla.

W dniu 31.10.2018 roku odbył się również konkurs wiedzy z historii pod hasłem „Do Niepodległej”, w którym uczestniczyli uczniowie klas VII-VIII. I miejsce w turnieju wiedzy otrzymała drużyna z klasy 8a – Zuzanna Kupis i Sebastian Klocek.

Lidia Sitarz, Aleksandra Kowal, Robert Kaca, wychowawcy klas