IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

„Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena”

Mamy zaszczyt zaprosić młodych twórców do udziału w konkursie, którego ideą jest popularyzacja i upamiętnienie twórczości baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Liczymy na Was, Waszą kreatywność i wyobraźnię. Do dzieła!

1. Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. H.Ch. Andersena w Radomiu.

2. Cele konkursu:

- rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci

- poszukiwanie twórczych rozwiązań

- rozwijanie umiejętności przeżywania i dostrzegania piękna w baśniach H.Ch. Andersena

- wyrażanie poprzez środki plastyczne specyficznej atmosfery baśni H.Ch. Andersena

- stworzenie możliwości prezentacji swoich prac grupie uzdolnionych twórców z całej Polski.

3. Tematyka prac to baśnie H.Ch. Andersena przedstawione za pomocą plastycznych środków wyrazu. Praca powinna być ilustracją dowolnego fragmentu jednej z baśni.

4. Technika: rysunek – ołówek, kredki ołówkowe, pastele suche lub tłuste, węgiel, malarstwo – plakatówka, akryl, akwarela, olej, tempera, gwasze, grafika warsztatowa – monotypia, linoryt, grafika komputerowa, collage. Uwaga! Prace z materiałami nietrwałymi i sypkimi: ryż, kasza, cukier, plastelina nie będą przyjmowane.

5. Format – A - 5, A - 4, A - 3.

Prosimy nie rolować prac oraz nie oprawiać prac w ramki!

Prosimy precyzyjnie przestrzegać wyznaczonych regulaminem formatów prac.

6. Wiek uczestników: od 7 do 15 lat.

7. Jeden uczestnik konkursu może być autorem tylko jednej pracy (prace zbiorowe nie będą dopuszczane do konkursu). Maksymalna ilość prac z jednej placówki – 5.

8. Jury powołane przez Organizatora przyzna I, II, III miejsce i wyróżnienia w kategoriach wiekowych oraz dokona kwalifikacji prac do wystawy.

9. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, ich nauczyciele prowadzący dyplomy, natomiast autorzy zakwalifikowanych prac do wystawy i ich nauczyciele prowadzący dyplomy.

10. Każda praca powinna być czytelnie podpisana wg wzoru:

-Imię i nazwisko autora:

-Wiek autora:

-Adres placówki:

-Telefon/e-mail placówki:

-Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego:

Do każdej pracy należy dołączyć kartę zgłoszeniową oraz zbiorowy załącznik z placówki.

11. Prace należy przesłać na adres:

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Hansa Christiana Andersena ul. Batalionów Chłopskich 16 26-600 Radom

Z dopiskiem: Konkurs „Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena”

Termin upływa 01.03.2024r. (decyduje data stempla pocztowego).

12. Rozstrzygnięcie konkursu zostanie zamieszczone na stronie internetowej organizatora www.psp2.radom.pl wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej w formie prezentacji multimedialnej w dniu 04.04.2024r. Nagrody i wyróżnienia zostaną wysłane pocztą.

Uwagi końcowe:

1. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego publikowania i reprodukowania prac konkursowych.

2. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność Organizatora.

3. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników i ich nauczycieli prowadzących niezbędnych do organizacji konkursu.

4. Nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą.

5. Informacja o wynikach konkursu zostanie umieszczona na stronie internetowej organizatora: www.psp2.radom.pl osoby nagrodzone, wyróżnione zostaną powiadomione e-mailem lub telefonicznie.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany warunków regulaminu oraz podziału nagród.

7. Kontakt do osób odpowiedzialnych za przebieg konkursu: Ilona Górniewska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ewa Gut Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dodatkowe informacje o konkursie: tel. 512 363 484